Ogłoszenie

Vatt'ghern pod przeniesiony! Znajdziesz nas teraz tutaj

---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ----------------------------------------------------

#51 2014-12-13 21:06:16

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

No, najlepsze na świecie miecze, których nie produkuje się od kilkuset lat, można chyba uznać za artefakty. Pewnie będą piekielnie drogie i bardzo trudno dostępne, jak mniemam.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#52 2014-12-13 22:14:11

Salina

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Hej, kiedy planujecie zacząć rozgrywkę? Mam już koncept (a nawet w brudnopisie KP według wzorcu, nick to imię postaci) i nie mogę się doczekać zagrania w uniwersum Wiedźmina.

Offline

 

#53 2014-12-14 15:16:10

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Forum oficjalnie ruszy po zakończeniu prac nad podstawową zawartością i tematami fabularnymi.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#54 2014-12-15 12:12:04

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

1. Błędy:
Index >> Bilbioteka >> Waluta >> 13 linijka "mianoowicie" zamiast "mianowicie",
                                                    26 linijka "Temereii" zamiast "Temerii",
Index >> Bilbioteka >> Rasy grywalne >> 9 linijka "jedna z Starszy Las" zamiast "jedna ze Starszych Ras",
                                                              17 linijka "ceną" zamiast "cenę",
                                                              34/35 linijka "prześcigająca pod tym względem z elfami" zamiast                                                                      "prześcigająca pod tym względem elfy"
                                                              36 linijka "Są niskie, największy osobnik tej rasy sięga dorosłemu mężczyźnie do piersi, lecz nadrabiają krępą budową i znaczną masą ciała, której znakomitą większość stanowią nieprzeciętnej siły mięśnie, nadające im iście bycze sylwetki."  >>>>>>>>  "Są niskie - największy osobnik tej rasy sięga dorosłemu mężczyźnie do piersi - lecz nadrabiają to krępą budową i znaczną masą ciała, której znakomitą większość stanowią nieprzeciętnej siły mięśnie, nadające im iście bycze sylwetki."                 
                                                              40 linijka "najmictwa" zamiast "najemnictwa" (chyba?),
                                                              46/47 linijka "(...) przystosowanych do życia na ziemiach zdominowanych przez ludzi. Zdolni byli nawet do podporządkowania sobie ludzi ekonomicznie poprzez  (...)" >>>>>>> "(...) przystosowanych do życia na ziemiach zdominowanych przez ludzi. Zdolni byli nawet do podporządkowania sobie ich ekonomicznie poprzez (...)"
                                                               51 linijka " (...) zaś wielu spośród >ich< zasymilowanych pobratymców sekretnie udziela buntownikom wsparcia."   (powtórzenie),

W odtwarzaczu na górze strony, w jednej z piosenek, "A Nearly Peacuful Place" zamiast "A Nearly Peaceful Place".

2. Skoro już piszę: nie wiem, czy grafa skończona, ale uważam, że ikona nowego postu jest okropna :(.

3. Co do zmiany kolorów na przestrzeni pór roku, co zostało wcześniej wspomniane - świetny pomysł.
Gracze poczują swoistą bryzę świeżości. Bardzo często różne serwisy zmieniają szaty właśnie po to, by przykuć uwagę użyszkodnika. My też tak powinniśmy zrobić.

4. Oczywiście wiem i rozumiem, że kodowanie to mała bitch, ale z mojej perspektywy klikanie w nazwę działu jest dość problematyczne, lepiej by było, gdyby odnośnikiem do następnej strony była cała ramka.

Spoiler:

Dobre też by było, gdyby każda ramka miała kolor szary, zaś dopiero po najechaniu kursorem zmieniła by kolor na odpowiedni dla danego działu. ALE wiem, że do czegoś takiego nam daleko, aj daleko. Chciałem jedynie wspomnieć, dla przyszłości.

Ostatnio edytowany przez Ejira (2014-12-15 13:28:51)

Offline

 

#55 2014-12-15 14:05:26

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Poprawione, dzięki za uwagi (najmictwo/najmita, z tego co pamiętam, to dopuszczalne formy). Co do grafik, wszystko będzie z czasem dopieszczane, już po rozpoczęciu rozgrywki.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#56 2014-12-15 18:24:29

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Jeżeli chodzi o moj gust, to szata graficzna winna być utworzona pod kolor zgniło zielony, łamany z morskim, zimnym turkusem. Przynajmniej mi te barwy nieodłącznie kojarzą się z wiedźminem, a i w ogóle ze słowiańskim duchem.

Offline

 

#57 2014-12-15 18:55:22

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Ja miałem wizje pstrokatych miast w Wiedźminie. Jarmarki, biedotę chcącą nadmierną ilością kolorów pokazać swoje "bogactwo" (parafrazując Cejrowskiego: bieda lubi być kolorowa). Każdy ma inne wyobrażenie świata przedstawionego w Sadze, więc jak dla mnie szata powinna zostać.

Co do ikonek nowych postów proponuję herb Novigradu proponowany przez wiedźminowską wiki.

EDIT: Zmieniłbym też nazwę "Redania" nad subforum (czy jak to się nazywa) Novigradu i Dlety Pontaru na coś innego bo Redania to to wciąż nie jest, mimo jej licznych wpływów w Novigradzie. Wyrzuciłbym też okienko "ogłoszenia" lub chociaż przesunął bo ten czarny pasek z ilością wątków i postów jest przez to nierówny.

Ostatnio edytowany przez Jiskra (2014-12-15 19:34:09)

Offline

 

#58 2014-12-17 15:56:59

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Zrobiłem próbkę layoutu, który mam nadzieje przypadnie wam do gustu. Jest to wciąż surowy stan, z racji nie ruszenia w ogóle menu i nie dopracowania sporej ilości elementów.

forum główne:
http://i.imgur.com/Z58RIh0.png

przykładowy post:
http://i.imgur.com/ukVxvVu.png

Co o tym myślicie?

Offline

 

#59 2014-12-17 17:37:05

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

Ładna robota, chociaż mnie osobiście bardziej odpowiada i kolorystyka, i klimat tego, co jest obecnie. Ale jak dokończysz, to zawsze można (chyba) wrzucić jako drugą opcję do wyboru, żeby każdy sobie mógł ustawić, co mu się podoba. :)


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#60 2014-12-17 18:42:43

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Siemovit, do mnie bardzo przemówiło. Świetna robota i jestem za takim layoutem.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#61 2014-12-17 20:50:10

Bors

Be Pe Pe

Re: Pytania i propozycje

Również jestem za zmianą layoutu. Zaproponowany przez Siemovita lepiej się prezentuje i oddaje słowiański klimat Wiedźmina.

Offline

 

#62 2014-12-18 21:54:48

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

Cóż, dla mnie layout dobry. Tło jedynie powinno być rozciągnięte do obu stron IMHO.
Zmieniłbym jeszcze obrazek shoutboxa, straszy nieco.

Offline

 

#63 2014-12-18 22:22:33

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Ejira, mógłbyś dać screena jak u ciebie to wygląda? Zgaduję, że masz dużą rozdzielczość ekranu.

Offline

 

#64 2014-12-18 22:37:59

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Co do wyglądu to walnąłbym jeszcze coś po bokach, poniżej głównego obrazka. Jakieś arrasy, gobeliny lub to co było wcześniej, tylko w innych kolorach.

Offline

 

#65 2014-12-18 22:44:44

 Konstantin

Coś więcej

Miano: Konstantin el-Khuffashi
Rasa: Człek
Wiek: 35-40

Re: Pytania i propozycje

Layout dobry, tło czata wymaga niewielkiej poprawy :(. Turkus jak najbardziej OK.

Offline

 

#66 2014-12-19 01:24:07

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Byłbym wielce wdzięczny za dostosowanie avatarów do wielkości maksymalnej: 250px wys. i 150px szer.
Wszystkie większe są nadto kobylaste na te wymiary forum. Zależy mi abyście zrobili to jak najprędzej.

Offline

 

#67 2014-12-19 03:22:54

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

Ten nowy krój pisma w postach, owszem, jest ładny, ale mam obawę, że będzie męczący na dłuższą metę, zwłaszcza przy czytaniu długich wiadomości. Może jednak lepiej byłoby powrócić do czegoś prostszego?

(i jeszcze zbitka"st" wygląda w nim jak "śl", trochę mnie to denerwuje :P )

Ostatnio edytowany przez Aishele (2014-12-19 03:27:18)


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#68 2014-12-19 10:09:30

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Również uważam, że w samych postach warto zostawić jakąś klasyczną czcionkę (tak jak przy opisach działów) — dłuższe treści będą wtedy mniej męczące dla oka i łatwiejsze do przyswojenia.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#69 2014-12-19 13:00:08

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Spokojnie, spokojnie, to na razie tylko testy :) Pewnie co jakiś czas będzie czcionka się zmieniała dopóki nie znajdę odpowiedniej.

Offline

 

#70 2014-12-19 17:00:51

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

No i popieram to, co napisał Jiskra - fajnie byłoby dodać poniżej głównego obrazka coś rodzaju gobelinu, tak jak było poprzednio. Na ten obrazek naprawdę przyjemnie się patrzyło - ewentualnie można zmodyfikować mu lekko kolory, żeby były bardziej w tej ciemnoturkusowej gamie.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#71 2014-12-19 18:09:38

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Portal gotowy. Mam nadzieję, że wam taka konwencja odpowiada - ja po jego stworzeniu jestem wyzuty z sił i chyba zaraz umrę.

Gobeliny i reszta - to nie takie proste do zrobienia i będzie sporo gmatwaniny z tym, ale postaram się was zadowolić. Choć nie obiecuje!

Offline

 

#72 2014-12-29 22:02:36

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Dostałem bana na czat, czy coś mi się spieprzyło, że nie mogę pisać na czacie? ;_:

Offline

 

#73 2014-12-29 23:40:44

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

Dobrze by było, gdyby przy wiadomościach wyświetlali się też ich autorzy.


EDIT: Przy zbyt dużej ilości postów tematy rozjeżdżają się na info o użytkownikach, co powoduje straszny rozgardiasz. Lepiej by było to ściągnąć jakimś fikuśnym, przesuwnym paskiem.

Ostatnio edytowany przez Ejira (2014-12-29 23:49:57)

Offline

 

#74 2014-12-30 00:57:41

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Gustaw Pierzchala napisał:

Dostałem bana na czat, czy coś mi się spieprzyło, że nie mogę pisać na czacie? ;_:

Nie. Jeżeli w nicku jest polska litera, to wówczas nie można pisać na chacie. Niestety.

Ejira napisał:

Dobrze by było, gdyby przy wiadomościach wyświetlali się też ich autorzy.

Przecież tak jest.

Ejira napisał:

EDIT: Przy zbyt dużej ilości postów tematy rozjeżdżają się na info o użytkownikach, co powoduje straszny rozgardiasz. Lepiej by było to ściągnąć jakimś fikuśnym, przesuwnym paskiem.

Naprawione.

Offline

 

#75 2014-12-30 01:00:24

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Oki, problem rozwiązany, dziękuję wam.

Offline

 

#76 2014-12-30 12:10:40

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

W tabelce "Nowe posty" (której istnieje jest cenne i je bardzo pochwalam!) nie wyświetlają się normalnie polskie znaki. Zamiast nich pojawia się znaczek zapytania. Czy to tylko u mnie, czy u Was też?


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#77 2014-12-30 12:17:51

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

Wulfryk napisał:

Ejira napisał:

Dobrze by było, gdyby przy wiadomościach wyświetlali się też ich autorzy.

Przecież tak jest.

Chodziło mi o listę wiadomości, a nie wiadomość samą w sobie.
Gdy masz kilka nowych wiadomości widać temat i godzinę otrzymania, ale nie nazwę adresata.

Offline

 

#78 2014-12-30 13:06:47

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

U mnie też nie ma polskich znaków.

Offline

 

#79 2014-12-30 13:13:29

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Aishele napisał:

W tabelce "Nowe posty" (której istnieje jest cenne i je bardzo pochwalam!) nie wyświetlają się normalnie polskie znaki. Zamiast nich pojawia się znaczek zapytania. Czy to tylko u mnie, czy u Was też?

Tak jest u wszystkich, nie da się z tym nic zrobić.

Offline

 

#80 2014-12-31 12:12:14

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Wnioskuję o dodanie tego obrazka do emotek na czacie: http://i2.pinger.pl/pgr180/0f67071e000d55034e0597c6

Offline

 

#81 2014-12-31 13:51:10

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Pytania i propozycje

Jak rozwiązana zostanie kwestia przygód które odbywać się będą poza terytorium Redanii lub w różnych częściach Kontynentu w trakcie jednej kampanii?  Oddzielny dział na tematy do prowadzenia takich sesji?


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#82 2014-12-31 14:52:57

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

A na cholerę poza Novigrad wyjeżdżać, masz tu wszystko czego dusza zapragnie.

Proponuję zmienić nazwę "Zaakceptowane KP" na coś w stylu "Tylko dla Administracji", żeby nowi gracze się nie mylili gdzie mają okrojone KP wklejać. ;)

Offline

 

#83 2014-12-31 15:59:51

 Konstantin

Coś więcej

Miano: Konstantin el-Khuffashi
Rasa: Człek
Wiek: 35-40

Re: Pytania i propozycje

Żyd na czacie? Ciekawe.

Offline

 

#84 2014-12-31 16:02:43

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Pytania i propozycje

Gustaw Pierzchala napisał:

A na cholerę poza Novigrad wyjeżdżać, masz tu wszystko czego dusza zapragnie.

Przytaczając twoje własne słowa proszę cię żebyś nie zabierał głosu w dyskusji jeśli nie zamierzasz do niej wnosić nic konkretnego.

Osobiście zależy mi na tej kwestii jako potencjalnemu graczowi i prowadzącemu. Liczę na odpowiedź ze strony osób decyzyjnych.

Ostatnio edytowany przez Treyse (2014-12-31 16:10:10)


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#85 2014-12-31 18:15:50

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Jednym z założeń dla rozgrywki jest zawężenie jej obszaru, tak jak było to (i sprawdziło się, skutkując interakcją graczy) na Vedyminie. Nie ma możliwości rozgrywania przygód poza obecnie dostępnymi tematami, ale w przyszłości - wraz z napływem graczy oraz rozwojem fabuły - planowane jest stopniowe poszerzanie grywalnego terytorium.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#86 2014-12-31 19:28:18

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

Ponawiam prośbę o nadawcę. Godzina jest, temat jest, nazwy biednej duszy brak.

Po drugie przydałaby się możliwość podglądu wysyłanej wiadomości. Chciałbym zobaczyć całokształt prac, żeby nie walnąć się z żadnym cytatem, czy innym śmigłem. Czy jest taka możliwość?

Offline

 

#87 2015-01-01 12:10:09

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Pytania i propozycje

Dziękuję Licho za konkretną odpowiedź, rozumiem potrzebę takiego zabiegu i potwierdzoną skuteczność jego działania ale osobne tematy do sesji również nie wykluczają interakcji między graczami zwłaszcza, że większe przygody mogłyby odbywać się w grupach. Żeby uniknąć nieścisłości wyjaśnię, że chodziło mi o wątki tworzone jednorazowo na potrzeby całych przygód a nie jako tymczasowe lokacje pozostawione same sobie i poszerzające świat pustymi tematami. Pomysł przydatny szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z sesją prowadzoną w mniej konwencjonalnych miejscach jak choćby na odległych dzikich lądach, otwartych wodach czy wręcz w innych światach lub planach.

Będę optował za takim rozwiązaniem, pozostawiam je do rozpatrzenia na przyszłość.


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#88 2015-01-01 22:39:49

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Gustaw Pierzchala napisał:

Wnioskuję o dodanie tego obrazka do emotek na czacie: http://i2.pinger.pl/pgr180/0f67071e000d55034e0597c6

Rozważę propozycję.

Ejira napisał:

Ponawiam prośbę o nadawcę. Godzina jest, temat jest, nazwy biednej duszy brak.

Chyba nareszcie zrozumiałem o co ci chodzi. Postaram się podziałać w tym kierunku.

Offline

 

#89 2015-01-03 23:58:47

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

Skoro już został poruszony temat PW, to dałoby się zwiększyć objętość skrzynki? Bo z mojej listy od wielbicieli już się wysypują i muszę je palić w kominku! :(


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#90 2015-01-04 00:27:08

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Zwiększone z dwudziestu do pięćdziesięciu wiadomości.

Offline

 

#91 2015-01-04 02:48:12

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

"Krótko mówiąc, gdy Vimmleit karze skoczyć, jedynym rozsądnym pytaniem jest „jak wysoko?”." (Nowe Miasto, Zajazd "Trzy Lwy") -> uprasza się o poprawienie byczka! (KAŻE)


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#92 2015-01-04 10:16:42

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

Poprawione, wybaczcie za bubla.

Offline

 

#94 2015-01-15 02:24:54

 Millenium

Droga, z której się nie wraca

Re: Pytania i propozycje

Hej, zauważyłem, że na forum pojawił się button do toplisy najlepszych PBFów.
Nie myśleliście nad zmianą jego grafiki, aby bardziej wpasowywał się w tutejszy klimat?

Zestawienie mojej propozycji.
http://img690.imageshack.us/img690/7242/bestpbf.png vs. http://i.imgur.com/64NFdyZ.png


When I was a child I had a fever

Offline

 

#95 2015-01-15 02:28:38

 Konstantin

Coś więcej

Miano: Konstantin el-Khuffashi
Rasa: Człek
Wiek: 35-40

Re: Pytania i propozycje

drugie zdecydowanie. Pierwsze razi animcem, Wilk to już co innego :P.

Offline

 

#96 2015-01-15 02:56:10

 Millenium

Droga, z której się nie wraca

Re: Pytania i propozycje

Nie jestem tylko pewien czy zmiana grafiki odsyłacza na jakikolwiek inny nie kłóciłaby się z jakimiś regulaminami toplisty.


When I was a child I had a fever

Offline

 

#97 2015-01-15 09:07:51

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

@Millenium, świetny pomysł. W regulaminie nie ma słowa o konkretnym obrazku reprezentującym banner, dlatego też zmieniłem go od razu. Nie sądzę, by sprawiło to jakikolwiek problem. Dzięki!

Offline

 

#98 2015-02-04 19:18:13

Myrtille

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Nie wiem gdzie indziej ten temat poruszyć, a miejsce wygląda na równie dobre jak każde inne.
Jak to jest z ciuchami? Hulaj dusza piekła nie ma, czy zachowujemy względną zgodność historyczną?
Tylko jaką? Teoretycznie mamy 2 połowę  XIII wieku, w praktyce w książce wszyscy latają w spodniach, które weszły około XV wieku, dubletach z wieku XIV, wamsach z XVI i przeźroczystych bluzkach które nie weszły nigdy.

Offline

 

#99 2015-02-04 19:26:11

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

Wiedźmin to nie są żadne konkretne czasy historyczne z naszego świata, tylko fantasy, więc kurczowe trzymanie się "poprawności historycznej" pod tym względem nie ma sensu. Dopóki żaden wiedźmin nie lata w trampkach i dżinsach, nie ma co się czepiać, moim zdaniem.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#100 2015-02-04 19:33:56

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Pozwolę sobie odpowiedzieć, najwyżej mnie Ejira opierdoli hehe, już nie może: staramy się zachować realia quasi-średniowiecza, luźno nawiązując do poprawności historycznej, która po prostu wchodzi nam w odwieczny konflikt z fantastyką. A uniwersum, w którym się poruszamy, jest przede wszystkim fantastyczne. Stąd fabularnie mogą się przewijać w nim elementy późniejszych epok (wykluczając, rzecz jasna, jawnie współczesne i nowożytne zapożyczenia): ubiór, broń, wynalazki itd. Unikamy popadania w skrajności, bo jeśli „hulaj dusza, piekła nie ma”, to ja się tylko cieszę, że KP już nie sprawdzam, a jeśli z kolei mamy ortodyksyjnie strzec realizmu, to np. wiedźmińska taktyka fechtunku brutalnie zderzyłaby się z rzeczywistością, a łucznicy z kołczanami byliby skazani na oddawanie strzałów tkwiąc w miejscu. Złoty środek, ot co.

Ostatnio edytowany przez Licho (2015-02-04 19:49:41)


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 
POLECAMY: Herbia PBF Everold

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mta-nps.pun.pl www.naszezueforumowisko.pun.pl www.hple.pun.pl www.legx.pun.pl www.nfl.pun.pl